назад

Бобові, як новий інгредієнт корму

Софі Лавальє Магістр Наук, Agr.

 

Нещодавно з’явилася нова категорія інгредієнтів в продуктах харчування для котів і собак: бобові культури, такі як горох, нут і сочевиця. Багато бобових рослин зараз включають  в беззернові формули і вони стали настільки популярними, що навіть використовуються як замінники картоплі та тапіоки.

Які конкретні переваги бобових як інгредієнта в кормах для котів або собак?

Вміст поживних речовин гороху, сочевиці і курячого гороху значно відрізняється від зернових культур. Фактично, в бобових сирий білок становить 19-25% – в двічі більше, ніж у зернових.

Окрім того, що бобові містять малу кількість жиру, вони також є чудовим джерелом вуглеводів, які забезпечують енергію, при цьому містять набагато більше клітковини, ніж зернові, такі як кукурудза.

Волокно бобових також відрізняються від зернових його розчинністю. В той час як волокно з лусочок зерна багате лише на нерозчинні волокна, такі як целюлоза, волокно з бобових також містить сім’ядолі (зародки), які вважаються ферментативними і більш розчинними. З точки зору засвоюваності, ферментація розчинної клітковини дозволяє кишечнику отримувати компоненти, необхідні для оптимізації належного функціонування клітин стінки кишечника. І цей баланс між розчинною клітковиною і нерозчинним волокном сприяє оптимальному здоров’ю органів травлення.

Дієтичні переваги бобових культур допомагають знизити ризик раку товстої кишки і підтримувати належний рівень холестерину. З цього питання було проведено багато досліджень на людях. Незважаючи на те, що для котів і собак не було достатньо досліджень, щоб отримати такий же висновок, немає ніякого сумніву, що бобові є відмінним джерелом білків і клітковини для домашніх тварин і людей.

Крім того, бобові не містять ГМО і в основному вирощуються в Канаді. Мало того, що бобові культури є стійкими і малозатратними, вони також забезпечують довгострокову користь ґрунту.

Ми сподіваємося, що вам сподобалося дізнатися про переваги бобових культур як інгредієнт в  кормі для домашніх тварин. Не соромтеся звертатися до нас, якщо у Вас виникнуть питання з цього питання.

 

15 жовтня 2016 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.