назад

Важлива роль основних мінералів у харчуванні домашніх тварин

Софі Лавальє Магістр Наук, Agr.

 

Дослідження дієтологів по догляду за домашніми тваринами містять багато інформації про життєво важливі поживні речовини, такі як білки, клітковина, амінокислоти і жир, але вони приділяють мало уваги важливій ролі основних мінералів у харчуванні домашніх тварин. А оскільки домашні тварини не можуть синтезувати мінерали, вони повинні бути забезпечені через їх харчування, тому що дефіцит або надлишок мінералів в організмі можуть призвести до проблем зі здоров’ям.

Мікро- та макро-мінерали: мінерали можуть бути розділені на два типи: макро-мінерали та мікро-мінерали. Макро-елементи включають кальцій (Ca), фосфор (P), натрій (Na) і калій (К). Ці важливі мінерали знаходяться в їх природному вигляді у рецептурах кормів для домашніх тварин. Зі свого боку, мікро-мінерали знаходяться тільки в незначній кількості в організмі тварини, але є життєво важливими для підтримки різних біологічних процесів.

Мікро-мінерали, такі як марганець (Mn), залізо (Fe), мідь (Cu), цинк (Zn) і селен (Se), тісно пов’язані зі структурою та належним функціонуванням білків та інших біохімічних процесів. Вони необхідні для життя лише в невеликій кількості, що дозуються в «частинах на мільйон» (ppm), для оптимального здоров’я. Надлишок мікроелементів може бути токсичним для домашніх тварин. Дуже важливим є правильна доза і біодоступність мікро-мінералів, коли йдеться про задоволення харчових потреб вашого вихованця.

Мати-природа знає як краще

Секрет забезпечення того, щоб ваш улюбленець отримував правильну кількість елементів – це вибрати формулу корму з правильним типом мікроелементів. Рецептура повинна імітувати те, що робить Мати-Природа, робити молекулу біодоступною, в кількості, яка необхідна для вашого вихованця. Тому слід віддавати перевагу органічним, хелатним або протеїнованим мікроелементам. Білок являє собою молекулу, що оточує мікроелементи через зв’язки та стабілізує їх в процесі травлення. Цей тип молекули розчинний і рухливий, що дозволяє вашому вихованцю краще засвоювати корм, при правильному дозуванні.

Наступного разу, коли ви будете вивчати список інгредієнтів в рецептурі корму для домашніх тварин, подивіться, які типи мікроелементів використовуються. Протеїнові мінерали є одними з найкращих, тому що вони імітують те, що робить Мати-Природа найкраще!

Сподіваємося, вам було до вподоби дізнатися більше про роль мінералів у раціоні вашого вихованця. Не соромтеся звертатися до нас, якщо у Вас виникнуть додаткові запитання з цього матеріалу.

Рекомендовано:

Trouw Pet food Nutrition Outlook 11 Січня 2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.